a a a
Szukaj
Kancelaria Patentowa
ASTS Patent & Law to:

Kompleksowe, indywidualnie sprofilowane usługi dotyczące rejestracji, ochrony oraz egzekucji praw własności przemysłowej, w zakresie:

 • PATENTÓW

 • WZORÓW UŻYTKOWYCH

 • ZNAKÓW TOWAROWYCH, w tym:
       MONITORING ZNAKÓW
       TOWAROWYCH

 • WZORÓW PRZEMYSŁOWYCH

 • LICENCJI

 • POSTĘPOWAŃ SPORNYCH, w tym
       SPRAWY DOMENOWE /      NIEUCZCIWA KONKURENCJA
 • ZARZĄD ASTS Patent & Law Spółka z o.o. :

  AS Prezes Zarządu
  Anna SZCZUREK


  Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu własności intelektualnej oraz przemysłowej, nieuczciwej konkurencji i sporach w odniesieniu do domen internetowych.

  Jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła studia podyplomowe- Prawo Własności Przemysłowej, na Uniwersytecie Warszawskim. W okresie od 1998r. do 2000 pracowała w spółce inżyniersko-konsultingowej w Katowicach, gdzie była odpowiedzialna za prawne aspekty związane z realizowanymi przez spółkę projektami energetycznymi. Od 2001r. do 2002r. jako prawnik wewnętrzny była zatrudniona w Warszawie w spółce z obszaru IT, gdzie miała okazję pozyskać praktyczną wiedzę i doświadczenie w zakresie prawa własności intelektualnej, w szczególności w zakresie licencji oraz transferu technologii. Począwszy od 2002r. do 2006r. prowadziła indywidualną kancelarię świadcząc obsługę prawną zarówno indywidualnych, jak i korporacyjnych klientów, zwłaszcza w zakresie spraw gospodarczych i handlowych. Od 2006r. jest zatrudniona jako radca prawny w jednym z największych banków w Polsce, gdzie zajmuje się obszarem IT, nowymi technologiami/usługami, w tym cloud computingiem, ze szczególnym uwzględnieniem praw autorskich oraz licencyjnych.

  Posiadane kwalifikacje zawodowe:

  • radca prawny (Kt 2216)
  • rzecznik patentowy (3253)
  • pełnomocnik Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO - Europen Union Intellectual Property Office ) - unijne znaki i wzory

  e-mail: anna.szczurek@asts.com.pl
  tel. +48 600 240 359
  AS Wiceprezes Zarządu
  Jacek SZOPLIK


  Specjalizuje się w prawie administracyjnym ustrojowym (struktura oraz zasady funkcjonowania administracji publicznej), materialnym (prawa i obowiązki organów administracji publicznej i obywateli) oraz procesowym (postępowanie administracyjne), jak również w sprawach związanych z prowadzeniem szeroko rozumianej działalności gospodarczej, w tym działalności rejestrowej i koncesjonowanej (między innymi: usługi detektywistyczne, ochrona osób i mienia, wytwarzanie i obrót materiałami wybuchowymi, bronią, amunicja oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym).

  Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył także Studium Oficerskie w Wyższej Szkole Policji na kierunku kryminalnym. Pracował w administracji samorządowej, a następnie pełnił służbę w Policji, początkowo w pionie kryminalnym, potem w pionie prewencyjnym. W trakcie dotychczasowej pracy zawodowej oraz służby odbył wiele specjalistycznych szkoleń oraz zdobył szerokie doświadczenie oraz teoretyczną, a także praktyczną ekspercką wiedzę w zakresie posiadanej specjalizacji.


  e-mail: jacek.szoplik@asts.com.pl
  tel. +48 605 885 508


  Zespół ASTS:

  ASTS Patent & Law Sp. z o.o. współpracuje z rzecznikami patentowymi, prawnikami i specjalistami, tworzącymi wysoce wykwalifikowany, doświadczony zespół i zapewniających doradztwo w sprawach powierzanych ASTS.